تبلیغات
جنبش اینترنتی - داشتن تقوا در عرصه انتخابات ضروری است / صف‌های طویل مردم در انتخابات مایه افتخار نظام اسلامی است
با توجه به ارتقاء وبلاگ جنبش رهروان ولایت به سایت تا چند لحظه دیگر سایت گروه رهروان ولایت نمایش داده خواهد شد

ثــانـیـه
برگزیده ها  
jonbesh.mihanblog

داشتن تقوا در عرصه انتخابات ضروری است / صف‌های طویل مردم در انتخابات مایه افتخار نظام اسلامی است ... درباره ما ,   

آیت‌الله خاتمی:
داشتن تقوا در عرصه انتخابات ضروری است / صف‌های طویل مردم در انتخابات مایه افتخار نظام اسلامی است به گزارش جنبش اینترنتی حضور آگاهانه، به نقل از خبرگزاری رسا،  آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران بر داشتن تقوا در عرصه انتخابات تأکید کرد و با بیان این‌که تقوای در انتخابات آن است که کسی دچار منکرات الهی نشود و سراغ منکرات انتخاباتی نرود، حضور گرم و با سرعت در انتخابات و نفس صف‌های طویل مردم برای رأی دادن را مایه افتخار نظام اسلامی دانست.


وی تخریب رقبا و جریان‌های حامی آنها، دروغ‌گویی، وعده دروغ دادن و وعده‌هایی که از یک نماینده ساخته نیست و تنها از مجریان کشور ساخته است، تصرف در اموال عمومی و خصوصی، خرید رأی و دادن هدایایی که بوی زهر رشوه را می‌دهد، اسراف و تبذیر در تبلیغات، احیای تعصبات ناسیونالیستی و تفرقه‌افکنانه که در دین جایی ندارد و تهمت و افشاگرایی‌های حرام را از جمله منکرات انتخاباتی عنوان کرد.

وی تخریب رقبا را اهانت به دیگران و زمین زدن دیگران چه با نوشته، گفتار، سی‌دی و هر وسیله دیگر دانست و با بیان این‌که عدم تخریب رقبا از جمله نصایحی است که مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات بر آن تأکید دارند و متأسفانه در برخی نقاط رعایت نشدن آن مشاهده می‌شود، به کاندیداها و هواداران آنان توصیه کرد که قیامتی در کار است خودتان را جهنمی نکنید.

خطیب جمعه موقت تهران با بیان این‌که تخریب کاندیداهایی که از فیلترهای گوناگون گذشته‌اند و در نهایت شورای نگهبان آنان را تأیید کرده، منکر و شرعا حرام است از مردم خواست تا آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و محترما از کاندیداها و طرفداران آنان بخواهند که تخریب نکنند و توجیه هم نکنند که هدف مقدس است که عنوان «هدف وسیله را توجیه می‌کند» در مکتب ما راهی ندارد.

بریز و بپاش در عرصه انتخابات از مصادیق منکر است

وی بریز و بپاش در عرصه انتخابات را از مصادیق منکر دانست و افزود: برخی از کاندیداها فکر می‌کنند هرچه عکس بیشتر بر در و دیوار بچسبانند، مردم بیشتر به آنها تمایل پیدا می‌کنند، در حالی که مردم فهیم ایران یک سؤال جلوی این عکس‌ها می‌گذارند که «از کجا آورده‌اید؟» و چرا در شرایطی که برخی نقاط بچه‌های مردم برای تحصیل نیاز به دفتر و قلم دارند، میلیون‌ها تومان خرج تراکت و عکسی می‌شود که زیر پاها انداخته می‌شود.

آیت‌الله خاتمی با بیان این‌که دشمنان داخلی و دشمنان خارجی با التماس به مردم می‌گویند که رأی ندهند، گفت: ملت ایران به فضل خداوند متعال در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باشکوه‌تر از هر دوره سابق به صحنه خواهند آمد و تودهنی محکمی به همه دشمنان می‌زنند.

حضور پای صندوق‌های رأی واجب عقلی و شرعی است

وی تصریح کرد: حضور پای صندوق‌های رأی واجب عقلی و واجب شرعی است، واجب عقلی به سبب این‌که همگان می‌دانند تقویت نظام اسلامی، تقویت اسلام ناب محمدی و تقویت پرچم در اهتزاز درآمده اسلام در دنیا است و مقدمه واجب هم قطعا وجوب شرعی نداشته باشد، بر اساس نظر همه عقلا وجوب عقلی دارد.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری در بیان واجب شرعی بودن انتخابات با اشاره به دو آیه از قرآن کریم اظهار داشت: رهبری بالاترین مسؤولیت و امانت الهی شمرده شده است و مردم هرگز نباید از ولی، جدا ‌شوند و ملت ایران هم در زمانی که ولی فقیه حاکم و نایب حضرت ولی‌عصر‌‌(عج) است، از ولی جدا نمی‌شوند و همواره در صحنه حاضر هستند.

وی با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی نماد مردم سالاری دینی و تحقیقا در رأس امور است و کسی حق ندارد در این فرمایش امام خدشه‌ای وارد کند، گفت: مردم براساس این دو آیه موظفند به صحنه بیایند و امانت را به امانتدار شایسته بسپارند تا مجلسی با رأی مردم ساخته شود که در خور شأن نظام اسلامی باشد و این امر با انتخاب اصلح صورت می‌گیرد و به تعبیر مقام معظم رهبری همان‌گونه که اصل انتخابات یک تکلیف الهی است، انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است.

آیت‌الله خاتمی در ادامه، تعهد به ارزش‌های اسلامی، داشتن بینش سیاسی در حد مجلس، داشتن شجاعت، ایستادگی پای اصول و عدم خالی کردن میدان به هر دلیل، قدرت بر انجام وظایف قانونی، عدم وابستگی به اهرم‌های قدرت و ثروت، داشتن تولی و تبری، ولایتمداری عملی و جدا بودن از کسانی که با ولایت زاویه دارند و قانونمداری را از ویژگی‌های انتخاب اصلح برشمرد و تصریح کرد: کسانی که ولایتمدار نیستند و تبری هم ندارند، حادثه‌آفرین هستند.

کاندیداها از ولایت استفاده ابزاری و جناحی نکنند

وی با اشاره به کاندیداهایی که هنوز به مجلس نرفته‌اند و در تبلیغات خلاف قانون عمل می‌کنند، آنان را اصلح ندانست و گفت: کاندیدایی که التهاب‌آفرینی می‌کند و همان بازی فتنه 88 را در می‌آورد، نه تنها اصلح نیست بلکه صلاحیتش زیر سؤال است؛ کاندیداهایی که بر سر سفره نظام اسلامی نشسته‌اند و از بستری که نظام برای آنان فراهم کرده می‌خواهند به مجلس بروند، نخواهند که با تخریب نظام رأی بیاورند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با یادآوری این مطلب که برخی از کاندیداها خود را پروفسور و فیلسوف بی‌نظیر قرن برای هواداران معرفی کرده و نظام را تخریب می‌کنند و بعد هم می‌گویند به من رأی دهید تا منجی شما شوم، این تبلیغ‌ها را بلوف و خالی بندی دانست و اظهار داشت: کاندیدایی که این‌طور صحبت می‌کند معنایش آن است که با عوام‌فریبی می‌خواهد به مجلس برود و مردم باید مراقب این عوام‌فریبی‌ها باشند.

وی همچنین از کاندیداها خواست که از امام راحل و مقام معظم رهبری استفاده ابزاری نکنند و با بیان این‌که امام‌‌(ره) و رهبر معظم انقلاب سرمایه همه مردم هستند و همه جناح‌های رو به نظام مورد محبت امام بوده‌اند و مورد محبت مقام معظم رهبری هم هستند، گفت: این روزها به دروغ گفته می‌شود که مقام معظم رهبری چنین فرمود و چنان فرمود درحالی که نفرموده‌اند و این خود مصداق بارز تخلف انتخاباتی است.

آیت‌الله خاتمی بر پرهیز از غلوّ در تبلیغات انتخاباتی تأکید کرد و افزود: گاهی کاندیداها در تبلیغات عناوینی را می‌نویسند که در شأن این عنوان‌ها نیستند و گاهی یک مسؤولیت‌هایی ردیف می‌کنند که بعضی از این‌ها مسؤولیت نیست و برخی هم دروغ است و این‌گونه تبلیغات اغواگرایانه است و مردم باید مراقب باشند؛ این‌که بگویند مدرس را به مجلس بفرستید، آیا مدرس را می‌شناسند که وی مجتهد و فقیه بود و در زمان طاغوت فریاد برآورد.

اخلاق انتخاباتی اقتضا می‌کند که پای رقابت، رفاقت باشد

وی با بیان این‌که اخلاق انتخاباتی اقتضا می‌کند که پای رقابت، رفاقت باشد و اگر کاندیداها به نامزدهای انتخاب شده تبریک گفتند و اعلام همکاری کردند، اخلاق انتخاباتی را رعایت کرده‌اند، متذکر شد: همه کاندیداها اگر برای خدا وارد صحنه شدند پیروز هستند چه رأی بیاورند و چه رأی نیاورند و پیروزی واقعی به یاری خداوند ملت بزرگ ایران است که دوازده اسفندماه حماسه دیگری را می‌آفریند.

خطیب جمعه این هفته تهران بشارت داد: نظرسنجی‌های واقع‌بینانه از سراسر کشور نشان می‌دهد حضور بسیار باشکوه و از جنس حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه است و به فضل خداوند متعال این بهار تمام می‌شود، اما روسیاهی برای زغال‌های تحریمی، زغال‌هایی که نخواستند با این ملت همراه شوند، خواهد ماند و پرونده سیاهشان سیاه‌تر خواهد شد.

وی با اشاره به رد صلاحیت‌شده‌ها نیز تذکر داد: اگر کسی در یک عرصه رد صلاحیت شد به معنای رد صلاحیت مطلق وی نیست، در این عرصه ناصالح بوده اما در ده‌ها عرصه دیگر صالح خواهد بود و امتحانی است برای رد صلاحیت‌شده‌ها که در این عرصه قانوان را تمکین کرده و تسلیم قانون شوند و مردم هم حریم آن چهره‌هایی که در عرصه‌های مختلف صالح بوده‌اند اما رد صلاحیت شده‌اند را نگه می‌‌دارند و همچنان محترم خواهند داشت.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به اهانت هفته گذشته آمریکایی‌ها به ساحت مقدس قرآن کریم اشاره کرد و با بیان این‌که قرآن جان مسلمانان است، ابراز داشت: اگرچه اوباما عذرخواهی کرد، اما واکنش مسلمانان افغانی، بسیار غیرتمندانه بود و ما این واکنش را مصداق غیرت دینی می‌دانیم و به صراحت و با صدای بلند فریاد می‌زنیم که دنیا بداند دولت آمریکا ضد اسلام است و این کار اشتباه نبوده بلکه عمدی بوده است و دولتمردان آمریکا از اسلام کینه دارند.

وی از اقدام‌های بسیار شایسته نظام اسلامی طی هفته‌های گذشته برای بستن شیر نفت بر برخی از کشورهای اروپایی تقدیر کرد و با بیان این‌که حقشان همین است، بر این اقدام مقتدرانه آفرین گفت و افزود: آنها می‌خواستند برای ما بحران درست کنند، اما بحران شکننده به فضل خدا برای خودشان شد و قیمت نفت روز به روز بالا می‌رود و براساس نظر کارشناسان بیش از این حدود می‌شود و این برای کشورهای اروپایی بحران است.

خطیب جمعه این هفته تهران خطاب به اروپایی با بیان این‌که می‌خواستید برای ما چاه درست کنید به فضل خدا خودتان در این چاه افتادید، یادآور شد: در خطبه‌های نماز جمعه قبل تذکر دادم که اروپا با طناب پوسیده آمریکا به چاه نرود و خود را در این فصل سرما زمستانی با حدود پانصد کشته سرما بدبخت نکند، اگرچه افراد منصف اروپایی در کنار آن فریاد اعتراضی علیه سرمایه‌داری و جنبش وال استریت، بر سر سران خود فریاد می‌زنند که شما در جای خوش نشسته‌اید و این مردم هستند که آسیب می‌بینند.

|+| نوشته شده توسط در جمعه 5 اسفند 1390 و ساعت 11:43 ب.ظ | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در - ساعت -


نوشته های پیشین  
+ انتخابات 12 اسفند پاسخی قاطع به توهم سلب اعتماد مردم از نظام بود
+ ‌مردم در انتخابات ثابت کردند ساکتین و حامیان فتنه را فاقد صلاحیت می‌دانند
+ مردم در انتخابات از ساکتین فتنه ‌استقبال نکردند
+ تأکید بیشتر بر ولایتمداری ‌اولویت اصولگرایان در مجلس نهم ‌باشد
+ گزارش فعالیت جنبش اینترنتی حضور آگاهانه و تقدیر و تشکر از فعالان عرصه سایبری
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند