تبلیغات
جنبش اینترنتی - طعنه به خبرنگاران خارجی/ حضور نامزد پرحاشیه/ خارج‌نشینی‌ که‌ به عشق 'امام خامنه‌ای' رأی‌داد و...
با توجه به ارتقاء وبلاگ جنبش رهروان ولایت به سایت تا چند لحظه دیگر سایت گروه رهروان ولایت نمایش داده خواهد شد

ثــانـیـه
برگزیده ها  
jonbesh.mihanblog

طعنه به خبرنگاران خارجی/ حضور نامزد پرحاشیه/ خارج‌نشینی‌ که‌ به عشق 'امام خامنه‌ای' رأی‌داد و... ... اخبار روز ,   
به گزارش جنبش اینترنتی حضور آگاهانه، خبرگزاری مهر نوشت:‌ حسینیه ارشاد در هردوره از انتخابات شاهد حضور گسترده مردم برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود و تعیین سرنوشت کشورشان است. رای گیری از مردم در حسینیه ارشاد امروز مانند سایر شعب اخذ رای، راس ساعت 8 صبح آغاز شد که تا به این ساعت با حاشیه های جالبی همراه بوده است.• در این دوره از انتخابات بیش از 300 خبرنگار خارجی غیرمقیم و مقیم  درایران وظیفه پوشش و انعکاس اخبار انتخابات نهمین دوره مجلس و نتیجه آن را بر عهده دارند. گفته می شود 80 کشور خارجی برای پوشش اخبار انتخابات از ایران در خواست روادید کرده بودند که از این تعداد 70 خبرنگار از 20 کشور جهان و 50 رسانه خارجی در ایران حضور یافتند.

• بیشترین خبرنگاران خارجی اعزامی به ایران از کشور ایتالیا بوده و ما بقی از کشورهایی چون، آلمان، اسپانیا، استرالیا ونزوئلا، لبنان و سایر کشورها هستند.

• یکی از حاشیه های جالب در هنگام اخذ رای در شعبه حسینیه ارشاد، حضور شبکه های مختلف خبری از داخل و خارج از کشور بود. حضور دوربینهای مختلف خبری در حسینیه ارشاد به  حدی بود که به محض ورود به حسینه، بدون استثناء به طور مستقیم تصویر شما در یکی از شبکه های داخلی یا خارجی به نمایش درمی آمد.


• حضور برخی جانبازان دوران جنگ تحمیلی که بر روی ویلچر نشسته و برای رای دادن به حسینیه ارشاد آمده بودند از دیگر حاشیه های امروز بود.

• یکی دیگر از حاشیه های جالب حضور پیرزنی خمیده و خندان بود که به گفته پسرش در حدود 100 سال سن داشت.
این پیرزن که سوژه مصاحبه یکی از خبرنگاران رادیویی شده بود دستش را به علات پیروزی بالا می آورد و بعد از هرجمله ای که می گفت پسرش به عنوان مترجم جملات مادر را برای خبرنگاران ترجمه می کرد.• بر دیواره های حسینیه ارشاد بنرهایی نصب شده بود که بر روی آنها عکسها و نوشته هایی در خصوص بیداری اسلامی، سال جهاد اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی و ماهواره هایی که جمهوری اسلامی به فضا پرتاپ کرده است نقش بسته بود.

• حضور برخی کاندیدها در نزدیکی در حسینیه ارشاد به عنوان یکی از شعب اخذ رای و مصاحبه با خبرنگاران داخلی و خارجی فارغ از قانونی یا غیر قانونی بودن این موضوع در نوع خود جالب بود.

• برخی مردم با دیدن خبرنگاران خارجی وقتی از کنار آنها عبور می کردند سری تکان داده و می گفتند: همین ها وقتی انتخابات تمام شود، در خبر های خود می گویند که تمام شعب اخذ رای خالی از جمعیت بود!

• حضور صادق زیبا کلام -تحلیلگر سیاسی - در حسینیه ارشاد برای رای دادن یکی دیگر حاشیه های جالب امروز در پای صندوق های رای بود. صادق زیبا کلام که با برخی رسانه های خارجی به زبان انگلیسی مصاحبه کرد حتی حاضر نشد پاسخگوی یکی از سوالات خبرنگاران داخلی شود.

• حضور یکی از پرحاشیه ترین نامزدهای دوران ثبت نام نهمین دوره انتخاب مجلس درحسینیه ارشاد، از دیگر حاشیه های امروز بود. فردی که در ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات هر روز با یک کلاه در فرمانداری حاضر می شد و خود را دبیر کل حزب بدهکاران انقلاب می خواند.

• یکی از رای دهندگان در حسینیه ارشاد خطاب به فروزنده معاون رئیس جمهور گفت: آیا قبول دارید که اصلاح طلبان با تیم ضعیف خود در انتخابات حضور یافتند و اگر با قدرت می آمدند اصولگرایان را شکست می دادند؟ فروزنده هم در پاسخ به این سوال لبخندی زد و گفت: کسی اصلاح طلبان را از حق خودشان محروم نکرده بود. می توانستند شرکت کنند و ببرند!

• محسن رضایی، لطف الله فروزنده، علی مطهری، حجت الاسلام نبویان، محمد حسین صوفی، حسن بیادی، محمد علی آبادی، حجت الاسلام فومنی، سردار رحیمی، احمد زاده معاون سابق سازمان گردشگری و صادق زیبا کلام از چهره هایی بودند که امروز با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداختند.خارج‌نشینی‌که‌به عشق"امام خامنه‌ای"رأی‌داد
  
یکی از حاشیه های جالب رأی گیری در حسینیه ارشاد حضور مسیح پوراحمد یکی از ایرانی های ساکن آمریکا بود که به گفته خودش بیش از 32 سال در آمریکا اقامت داشته است. وی که دارای دکترای اقتصاد و وکیل در کشور آمریکا بوده است در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه سخنان مرجع عالیقدرمان امام خامنه ای مهمترین دلیل حضورم در انتخابات مجلس نهم است گفت: به دلیل سابقه طولانی زندگی در آمریکا در آنجا شاهد بودم که در رأی گیری آنها تقلب زیادی انجام می شد اما امروز که در ایران هستم می بینم مردم زیادی برای رأی دادن در صفوف به هم پیوسته حاضر می شوند و این برای من یک افتخار است.

 شاید امروز تنها چیزی که صندوق های اخذ رأی حسینیه ارشاد به خود ندیده بود، حسین نمازی معروف به آقا دوربینی است که بعد از گردش در حوزه های مختلف شهر تهران به حسینیه ارشاد آمد و اصرار داشت در مقابل دوربین های تلویزیونی حضور داشته باشد. آقا دوربینی معروف در حاشیه این مراسم با وجود اصرار فراوان به خبرنگاران صدا و سیما موفق به قرار گرفتن در قاب تصویر آنها نشد.

سوژه دیگر رسانه های خارجی خانواده ای بود که 32 سال پیش از ایران خارج شده بودند و تاکنون در عراق زندگی می کنند، با این وجود تاکنون تابعیت ایرانی خود را حفظ کرده بودند.

این خانواده 6 نفره که همه آنها با یکدیگر برای رأی دادن آمده بودند در مصاحبه های گوناگون با رسانه ها تأکید داشتند: آمریکا و رژیم صهیونیستی در چند ماه اخیر تبلیغات زیادی درباره مورد انتخابات مجلس ایران انجام داده بودند و ما با حضور خود ضمن لبیک به پیام رهبر انقلاب اسلامی خواستیم تودهنی بزرگی به دشمنان ایران بزنیم.

مردی میانسال نیز امروز با حضور در حسینیه ارشاد به میمنت انتخابات اسفند دود کرد، جالب این است که این افراد هر ساله با فرا رسیدن هر انتخابات به حسینیه ارشاد آمده و اسفند دود می کند.

حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز با حاشیه های جالبی همراه بود. وی که در میان خیل عظیم مردم به حسینیه ارشاد آمده بود با شعارهای تشکر آمیز مردم مواجه شد و بسیاری از شهروندان با دیدن قالیباف با وی روبوسی می کردند.

این حماسه حضور مردمی هنوز هم در حسینیه ارشاد ادامه دارد و دوربین های رسانه ها و قلم خبرنگاران ناتوان از انعکاس واقعی این حماسه است.

*مهر

|+| نوشته شده توسط در شنبه 13 اسفند 1390 و ساعت 01:44 ق.ظ | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در شنبه 13 اسفند 1390 ساعت 01:46 ق.ظ


نوشته های پیشین  
+ انتخابات 12 اسفند پاسخی قاطع به توهم سلب اعتماد مردم از نظام بود
+ ‌مردم در انتخابات ثابت کردند ساکتین و حامیان فتنه را فاقد صلاحیت می‌دانند
+ مردم در انتخابات از ساکتین فتنه ‌استقبال نکردند
+ تأکید بیشتر بر ولایتمداری ‌اولویت اصولگرایان در مجلس نهم ‌باشد
+ گزارش فعالیت جنبش اینترنتی حضور آگاهانه و تقدیر و تشکر از فعالان عرصه سایبری
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند
+ جنبش اینترنتی حضور آگاهانه/ رأی / حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند